img
AYSO Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi

AYSO 2018-2022 Dönemi 4 Sayılı Meclis Toplantısı AYSO Meclis Başkanı Gökhan Maraş Başkanlığında AYSO Örsdemir Balkon Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Açılış konuşmasını yapan AYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yunus Şahin; odanın dönem içi faaliyetleri ile ilgili sunum gerçekleştirdi. Ardından TOBB Meslek Lisesinin devir işlemlerinin gerçekleştiğini dile getirdi.
Ayser Projesi için de bilgi veren Şahin, Esbaş’ın CEO’su Faruk Güler ile Didim’de toplantı yaptıklarını vurguladı. ‘’Görüşmelerimiz devam edecek, sizleri de zaman içinde bilgilendireceğiz’’ dedi.

Şahin'in konuşmasının ardından Nysa Antik Kenti Kazı Başkanı Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Arkeoloi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Serdar Hakan Öztaner Nysa Antik Kenti kazıları hakkında bilgiler verdi. Arkeoloji ve Nysa arasındaki ilişkiyi anlatan Öztaner, ‘’Nysa, vadi üzerine kurulmuş eğitim ve kültür kentidir. 2014 yılında yapılan çalışmalar sonunda kentin ana caddesi ortaya çıkmıştır. Ayrıca Nysa’nın sütunlu ana caddesinin döşemeleri için AYSO mermer tozu yollayarak korunmasına yardımcı olmuştur. Bundan dolayı AYSO Yönetimine tekrar teşekkürlerimi sunuyorum’’ dedi.