img
2018 Yılının Son Meclis Toplantısı Yapıldı

AYSO 2018-2022 Dönemi 9 Sayılı Meclis Toplantısı AYSO Meclis Başkanı Gökhan Maraş Başkanlığında, meclis ve komite üyelerinin katılımı ile Örsdemir Balkan toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Açılış konuşmasını yapan AYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yunus Şahin; odanın aylık gelir-gider durumu, dönem içi faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. 2018 yılının son meclis toplantısının gerçekleşmekte olduğunu vurgulayan Şahin, 2019 yılındaki taslak oda bütçe çalışmaları ve ücret tarifeleri hakkında bilgi verdi ve oda bütçesi Meclise sunuldu.

Konuşmasına Aralık Ayında AYSO Yönetimi ile gerçekleştirdikleri ziyaretler ile devam eden Şahin, ‘’11 Aralık’ta Türkiye'nin en yaygın 2. özel doğal gaz dağıtım şirketi olan Enerya Enerji Gaz İşletme Müdürü Osman Ersöz’ü ziyaret ettik. Osman Bey ile doğalgaz birim fiyatları hakkında karşılıklı fikir alışverişinde bulunduk. Enerya olarak 150.000 noktaya gaz bağlantısı götürüyorlar. Aydın ilinde doğal gazın kullanımı için kampanya çalışmaları devam ediyor. 100.000 aboneye ulaştıklarında ücret tarifelerinin düşebileceğini vurguladılar. Biz de kampanyayı AYSO olarak desteklediğimizi ifade ettik. Aynı gün yeni hizmet binalarına taşınan MÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Murat Aksüt’ü makamında ziyaret ettik ve başarılarının devamını diledik’’ dedi.

Son olarak 2019 yılı için temenni ve dileklerde bulunan AYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yunus Şahin, ‘’ Odamızın Değerli Meclis ve Komite üyeleri, 2018 yılında çalışmalarımızı desteklediniz ve bizlere güç verdiniz. Sizlere Yönetim Kurulumuz adına teşekkür ederim. Yeni yılınızı en içten dileklerimle kutlar, 2019 yılının sağlık, mutluluk ve başarı getirmesini dilerim’’ dedi. AYSO’nun 1.500.000 TL’lik gelir-gider denk bütçesi Meclis tarafından onaylandı.

Konuk sunumlarında; Avukat Seçkin Çukur ‘’Konkordato’’ başlıklı sunum gerçekleştirdi. ‘Konkordato’ kelimesini detaylı bir şekilde açıklayan Avukat Seçkin Çukur, ‘’Konkordato, İtalyancadan “uyuşma, anlaşma” sözcüğünden dilimize geçmiştir. Özü itibarıyla işleri iyi gitmeyen ve çeşitli nedenlerle mali durumu bozulmuş olan dürüst borçluları korumak için kabul edilmiş bir müessesedir. Borçluya; alacaklılarının belli bir çoğunluğu tarafından kabul edilen ve Mahkemece tasdik olunan bir anlaşmaya bağlı olarak, bu anlaşmayı kabul etmeyenler hakkında da bağlayıcı olacak şekilde, borçlarını anlaşmanın içeriğine göre indirimli/indirimsiz belli bir vadeye yayarak ödemek suretiyle borcun tamamından kurtulması ve bu süreler zarfında aleyhine başlanmış veya başlanacak cebri icra işlemini durdurma imkânı sağlayan bir müessesedir. Borçlarını, vadesi geldiği hâlde ödeyemeyen veya vadesinde ödeyememe tehlikesi altında bulunan herhangi bir borçlu, vade verilmek veya tenzilat yapılmak suretiyle borçlarını ödeyebilmek veya muhtemel bir iflâstan kurtulmak için konkordato talep edebilir’’ dedi. Konkordato türlerinden ve konkordato süreçlerinden de bahseden Çukur meclis ve komite üyelerinin sorularına da cevap verdi.

Sunum sonrasında AYSO Meclis Başkanı Gökhan Maraş ve AYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yunus Şahin, detaylı bir sunum yapan Avukat Seçkin Çukur’a plaket takdim ederek teşekkür ettiler. Meclis Başkanı Gökhan Maraş, ‘’2019 yılının sağlık, mutluluk ve işlerimize bereket getirmesini diliyorum ve toplantıyı kapatıyorum’’ dedi.