img
Ayso Yönetiminden Zetay Tarım’a Ziyaret

Aydın Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yunus Şahin ödüllü zeytinyağının üretildiği Aydın Efeler Kuloğulları Köyü'ndeki Zetay Tarım Hayvancılık İmalat San. ve Tic. A.Ş. yi ziyaret etti. Ziyarete AYSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sinan Yılmaz ve AYSO Genel Sekreteri Kerem Öden katıldı. AYSO Yönetimini Zetay Tarım Fabrika Müdürü Dursun Ertürk karşıladı.

Daha önce kömür madeni üretim sahası olarak kullanılan alana bölgeye özgü memecik türünde zeytin ağacı dikerek ekonomiye kazandırdıklarını belirten ve zeytinyağı üretim süreci hakkında bilgi veren Ertürk, ‘’Madran dağları eteklerinde özenle seçilmiş zeytin bahçeleri arasında planlı bir şekilde yeniden oluşturulan bahçemizden elle topladığımız erken hasat zeytinlerimiz hiç bekletilmeden birkaç saat içinde soğuk sıkım tekniğiyle modern ünitelerde sıkılıyor. Özel tanklarda bekletilerek doğal aroması korunan zeytinyağımız el değmeden hijyenik koşullarda sadece koyu renkli cam şişelere dolduruluyor ve tüketiciye ulaştırılıyor" diye konuştu. Aydıner Grubu çatısı altında kurulan Zetay'ın, Aydın'da 15 binden fazla zeytin ağacı bulunan 300 dönümün üzerindeki bahçesinden toplanan zeytinleri ile dünyanın en iyi 20 zeytinyağından biri üretiliyor.” dedi.

AYSO Başkanı Şahin, “ZETAY Firması ve yetkililerini, âtıl durumda olan bu maden sahasını zeytinlik haline getirerek ekonomiye kazandırdıkları, örnek bir zeytinyağı tesisi yaparak yurtiçinde ve yurtdışında ilimiz zeytin ve zeytinyağını aldıkları kalite ödülleri ile en iyi şekilde tanıttıkları, ayrıca anavatanı bu topraklar olan ve yağ kalitesi olarak en iyi sonuçları veren memecik zeytin ağacını tercih ettikleri bu yatırımlarından dolayı teşekkür ederim.” dedi