AYDIN
SANAYİ ODASI

Aydın Sanayi Odası Hizmet Binasında Türk Eğitim Vakfı Aydın İl Temsilciliği Açıldı

Aydın Sanayi Odası, sosyal sorumluluk ile gerçekleştirdiği iş birliklerine bir yenisini daha ekledi.

Aydın Sanayi Odası (AYSO) ve Türk Eğitim Vakfı (TEV) arasında Aydın il sınırları içindeki meslek liselerinde okuyan, maddi imkânları kısıtlı ve başarılı öğrencilerin eğitimlerine burs desteği sağlamak amacıyla protokol imzalanarak, AYSO hizmet binası içinde Türk Eğitim Vakfı Aydın İl Temsilciliği açıldı.

Protokol imza ve İl Temsilciliği açılış törenine, Efeler Belediye Başkanı Sn. Anıl Yetişkin, Nazilli Belediye Başkanı Sn. Dr. Ertuğrul Tetik, Aydın İl Milli Eğitim Müdür Yrd. Sn. Gülfidan Kendirlioğlu, AYSO Meclis Başkanı Sn. Hakkı Gözlüklü, AYSO Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Gökhan Maraş, TEV Genel Müdürü Sn. Banu Taşkın, TEV İzmir Şube Başkanı Sn. Gülnur Soybayraktar, TEV İzmir Şube Onursal Başkanı Sn. Berkay Eskinazi, Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken, iş insanları dernek başkanları, AYSO sanayici üyeler, TEV Yönetim ve Yürütme Kurul Üyeleri ile çok sayıda davetli katıldı.

Aydın Sanayi Odası (AYSO) ve Türkiye Eğitim Vakfı (TEV) arasında gerçekleştirilen protokol ile AYSO tarafından cenaze ve kutlama programlarına gönderilecek çelenk ve çiçek hizmetleri, TEV Aydın İl Temsilciliği tarafından karşılanacak. Aynı zamanda TEV Aydın İl Temsilciliği Yürütme Kurulu tarafından sosyal faaliyetler organize edilerek, meslek lisesi öğrencilerinin eğitim burslarına katkı sağlanacak. TEV Aydın İl Temsilciliği Yürütme Kurulunda; Elmas Maraş, Canan Başaloğlu Gözlüklü, Yağmur Aksüt, Şenil Pehlivan, Oya Pehlivan, Canan Yörüyen ve Pelin Arslanyer aldı.

BAŞKAN MARAŞ: GENÇLERİMİZE KATKI, ÜLKEMİZE YATIRIMDIR

Açılış konuşmasını yapan Başkan Maraş, “Gençlerimize sunulan her katkının, ülkemizin yarınlarına yatırım olduğuna inanıyorum” dedi.

Değerlendirmede bulunan Başkan Maraş, ‘’Bugün Aydın Sanayi Odası olarak Türk Eğitim Vakfı’nın değerli yöneticileri ile birlikte anlamlı bir protokole imza atarak, Odamız çatısı altında Türk Eğitim Vakfı Aydın İl Temsilciliği açılışını gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. Eğitim, toplumların gelişimi ve geleceği için kritik bir öneme sahiptir. Ancak eğitim ve sonrasında istihdam düşüncesi öğrencilerimiz için maddi zorluklar nedeniyle ulaşılması güç bir hedef haline gelmiştir. İşte bu noktada, eğitim fırsat eşitliğini sağlamak ve her öğrencinin potansiyelini gerçekleştirmesine olanak tanımak istiyoruz. Öğrencilerimizi daha ortaokul seviyesinde yeteneklerine ve ilgi alanlarına göre yönlendirmek ve rehberlik yapmak için;  sanayiciler olarak elimizi taşın altına koymaya hazırız. Odamız ile birlikte, eğitimin her kademesine destek olmak ve gençlerimize daha iyi bir gelecek sunmak için elimizden geleni yapmaya devam ediyoruz. Bu protokol ile Aydın’da meslek liselerinde eğitim görecek olan başarılı fakat maddi zorluklar nedeniyle eğitimlerine devam etmekte güçlük çeken gençlerimizin eğitimlerine destek olacak bir iş birliği hedefliyoruz. Böylelikle daha fazla gencimizin geleceğe umutla bakmalarını sağlayarak, eğitim hayatlarına katkı vereceğiz. Gençlerimize sunulan her katkının, ülkemizin yarınlarına yatırım olduğuna inanıyoruz’’ dedi.

Mesleki eğitimin önemine vurgu yapan Başkan Maraş, ‘’Aydın Sanayi Odası olarak bizler, mesleki eğitimi ve yetişmiş insan gücünü oldukça önemsiyoruz. Bu sebeple meslek liselerinin gelişimi ve geleceğini, memleket meselesi olarak görüyoruz. Öğrencilerimize vereceğimiz maddi ve manevi her destek, onların ülkemiz sosyal ve ekonomik gelişiminde bir birey olarak yer almalarına imkân tanıyacaktır. 21 Nisan’da Maraton İzmir’de” Gençler Okusun, Cumhuriyetin Geleceği Olsun” diyerek Aydın Sanayi Odası olarak 10 KM lik koşuya katıldık. Bu kapsamda bağış grupları arasında 1. olduk. Kampanyamıza destek veren herkese gönülden teşekkürlerimizi sunuyorum. 2024-2025 Eğitim döneminde Türk Eğitim Vakfı ile birlikte en az 40 meslek liseli öğrencimize burs vereceğimize inanıyorum. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimize verdiğimiz bu destek, Aydın’ın ve ülkemizin daha güçlü bir geleceğe adım atmasına vesile olacaktır. Bu iş birliklerinin çoğalmasını temenni ediyor, protokolümüzün iyilikler ile neticelenmesini diliyorum. Bu değerli adımda bizimle birlikte olan TEV ailesine ve emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum’’ sözlerini kullandı.

TÜRKİYE GENELİNDE DAHA FAZLA GENCİMİZE UMUT OLMAYI HEDEFLİYORUZ”

Türk Eğitim Vakfı Genel Müdürü Banu Taşkın ise, yeni temsilcilikle ilgili şunları söyledi: “Türk Eğitim Vakfı olarak, 57 yıldır eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bugün burada, TEV’in Samsun İl Temsilciliği’nden sonra Aydın’da açılışını gerçekleştirdiğimiz temsilciliğimizle, Türkiye genelindeki eğitim gönüllülerimizin sayısını artırarak daha fazla gencimize umut olmayı hedefliyoruz. Eğitim, toplumların en değerli varlığı. Gençlerimizin eğitim yolculuklarında yanlarında olmak, onlara destek olmak bizim için büyük bir onur. Aydın İl Temsilciliğimizin açılışında Aydın Sanayi Odası’nın sağladığı destekler bizler için çok değerli ve anlamlı. Bu temsilciliğin faaliyete başlamasında emeği geçen tüm dostlarımıza teşekkür ederim. Sizlerin desteği olmadan, gençlerimize bu fırsatları sunmamız mümkün olmazdı. Eğitimde fırsat eşitliğini sağlama yolunda attığımız her adım, ülkemizin aydınlık geleceği için umut verici bir gelişme. Eğitimin gücüne inanan ve bu yolda bizimle yürüyen herkese minnettarız.”

Türk Eğitim Vakfı Genel Müdürü Banu Taşkın’ın kürsüye arz ettiği isimler arasında TEV’in ilk bursiyer mezunlarından olan ve Türk Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Fırat Tekin ve TEV’in son bursiyer mezunlarından Av. Kardelen Yıldız Önal, kürsüye çıkarak konuşma esnasında konuklara duygusal anlar yaşattılar.

“AYDIN’IN TARİHİNE VE GELECEĞİNE IŞIK TUTACAK”

Açılışta konuşan Türk Eğitim Vakfı İzmir Şube Başkanı Gülnur Soybayraktarise: “Türk Eğitim Vakfı İzmir Şube Başkanı olarak, Aydın İl Temsilciliğimizin açılışını, ülkemizin eğitim yaşamında önemli bir kazanım olarak görüyorum. Aydın’ın tarihine ve geleceğine ışık tutacak olan TEV Aydın İl Temsilciliği, kentimizde eğitim gören gençler ve eğitime gönül vermiş hayırseverler için bir dönüm noktası olacaktır. TEV olarak, eğitimde fırsat eşitliğini sağlama misyonunu yıllardır başarıyla sürdürüyoruz. Bu yeni temsilcilik, eğitimde fırsat eşitliği sağlama misyonunu daha da genişletme ve derinleştirme hedefimizin bir yansıması. Aydın’daki eğitim gönüllülerimizin, destekçilerimizin ve yerel toplumun bu önemli adıma verdikleri destekten dolayı teşekkür ederim” dedi.

Törende konuşan Efeler Belediye Başkanı Anıl Yetişkin, ‘’Aydın için çok güzel bir düşünce ve gelişme olduğunu daha öncede belirtmiştim. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın ertesi günü böyle bir açılışın yapılması çok anlamlı. Çok güzel işler yapacağınıza canı gönülden inanıyorum. Zira Türk Eğitim Vakfı eğitime, fırsat eşitliğine gösterdiği çabayla hepimizin gönlünde taht kurmuş bir kuruluş. Yaptığınız işi çok kıymetli buluyorum. Aydın Sanayi Odamıza ve TEV ailesine çok teşekkür ediyorum. Bizler de üzerimize ne düşerse yapmaya hazırız’’ diyerek görüşlerini dile getirdi.

Konuşmacılar arasında; İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Gülfidan Kendirlioğlu, TEV Aydın İl Temsilciliği Yürütme Kurulu Başkanı Elmas Maraş’da kürsüye çıkarak günün önemine değindiler ve emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

Açılış konuşmaları sonrası Yönetim Kurulu Başkanımız Gökhan Maraş ve TEV Genel Müdürü Banu Taşkın, protokol metnine imza atarak, iş birliğini hayata geçirmiş oldu.

Protokol töreninin ardından Meclis Başkanımız Hakkı Gözlüklü ve Yönetim Kurulu Başkanımız Gökhan Maraş, TEV Genel Müdürü Banu Taşkın’a teşekkür plaketi takdim etti. TEV Genel Müdürü Banu Taşkın ise 21 Nisan’da Maraton İzmir 2024 koşusuna katılarak Aydın Sanayi Odası adına en fazla bağış toplayan Başkan Maraş’a ‘’Eğitime Destek Şampiyonu’’ adlı kupayı hediye etti. Hediye takdiminden sonra TEV Aydın İl Temsilciliği açılışı gerçekleştirildi.

Gönderiyi paylaşmak için:

Diğer Haberlerimize Göz Atın