AYDIN
SANAYİ ODASI

Ayso, Sektörel Kümeleme Çalışmalarına Başladı

AYSO, bünyesinde Gıda Üreticileri ve Makine Üreticileri ile onların üretim tedarikçilerini kapsayan iki sektörde, UR-GE (Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi ) Projesi için üye ziyaretlerine başladı.

AYSO‘nun kalite, akreditasyon ve Üye Dijital Destek Sistemi danışman POINTER Yazılım Danış. Ltd. Şti. firma yetkilileri, Fatih Çetin ( Gelişim ve Değişim Direktörü ),  Anıl Çetiner ( Sistem Geliştirme Direktörü ), Ozan Güney ( UR-GE Proje Direktörü) ile AYSO Genel Sekreteri Kerem Öden‘den oluşan  ekip ile AYSO Üyesi; BALCA Gıda Ltd. Şti- Nuri Ağaçcı, AHU Gıda Ltd.Şti.- Sermin Kırıcı-Alper Kırıcı, FENİŞ Ahşap PVC Alüminyum Metal İşleme Mak. A.Ş. Tijen Akoğlu- Durmuş Akkuş FEMAŞ Elektrik Motor San. Ltd.Şti.- Cihat Akkuş firmalarına yapılan ziyaretlerde; Üyelerimizin firma analizleri yapılarak, marka değerlerinin geliştirilmesi, kurumsal alt yapılarının güçlendirilmesi, üretim süreçlerinin iyileştirilmesi, ihracat ürünlerindeki Ar-Ge uygulamalarının gözden geçirilmesi ve ihracat pazarlarının büyümesi hususunda, UR-GE / Gıda Üreticileri ve Makine Üreticileri kümelenme projeleri kapsamında yapılacak çalışmalar planlandı. AYSO üyesi firmalar, bu programlar içinde yer alarak, önemli bir desteğe kavuşacaklarını belittiler.

AYSO Heyeti, bu şekilde iki farklı sektörde hedeflenen 25 üye ziyareti yaparak UR-GE (Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi ) Projesi ve AYSO Üye Dijital Destek Sistemi tanıtımlarına devam edecektir. İlgilenen, Gıda Üreticisi ve Makine Üreticisi üyelerimizi, ziyaret programlarına dahil olmaları için davet ediyoruz.

UR-GE (Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi )Projesi; henüz ihracata yeni başlamış ya da mevcut ihracat kapasitesini geliştirmek isteyen firmaların proje süresince uluslararası pazarlardaki rekabet güçlerini artırmaya yönelik gerçekleştirecekleri faaliyetlerinin %75’inin, Ekonomi Bakanlığı tarafından desteklendiği, ihracata yönelik bir destek programıdır.

Projenin süresi 3 yıl olarak belirlenmiş, gerekli görüldüğü takdirde 2 yıl daha uzatılabileceği, tebliğde yapılan son değişiklikle belirtilmiştir.

İhtiyaç analizi doğrultusunda üye firmalar için, kümelenme anlayışıyla, hedeflerine ulaşmak için tamamlamaları gereken faaliyetlerden oluşan ortak bir plan oluşturulup, proje boyunca yararlanılabilecek faaliyetler arasında, ihtiyaç analizi, eğitim ve danışmanlık faaliyetleri, yurt dışı pazarlama ve alım heyeti faaliyetleri yürütülmektedir.

Gönderiyi paylaşmak için:

Diğer Haberlerimize Göz Atın