AYDIN
SANAYİ ODASI

Ayso’da Sektörel Kümeleme İçi̇n Üye Zi̇yaretleri̇ Devam Edi̇yor

AYSO bünyesinde Gıda Üreticileri ve Makine Üreticileri ile onların üretim tedarikçilerini kapsayan iki sektörde, UR-GE (Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi ) Projesi için AYSO üye ziyaretlerine katılan AYSO Proje Heyeti; İbrahim Gün-İZELMAK Makine A.Ş. / Salih Fahlioğulları- SALTAY Dış Tic. Ltd. Şti. / Mehmet Biçer-Arman Biçer – BİÇER Pano A.Ş. / Erdoğan Uçar- BEYLERBEYİ Genel Güvenlik Sistemleri Ltd.Şti. / Orhan Kına- AYDONA Gıda Ltd.Şti. firma ve yetkilileri ile yapılan görüşmelerde, üyelerimizin firma analizleri yapılarak, marka değerlerinin geliştirilmesi, kurumsal alt yapılarının güçlendirilmesi, üretim süreçlerinin iyileştirilmesi, ihracat ürünlerindeki Ar-Ge uygulamalarının gözden geçirilmesi ve ihracat pazarlarının büyümesi hususunda, UR-GE / Gıda Üreticileri ve Makine Üreticileri  kümelenme projeleri kapsamında yapılacak çalışmalar planlandı. AYSO üyesi firmalar, bu programlar içinde yer alarak, önemli bir desteğe kavuşacaklarını belittiler.

AYSO Heyeti, bu şekilde iki farklı sektörde hedeflenen 25 üye ziyareti yaparak UR-GE (Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi ) Projesi ve AYSO Üye Dijital Destek Sistemi tanıtımlarına devam edecektir. İlgilenen, Gıda Üreticisi ve Makine Üreticisi üyelerimizi, ziyaret programlarına dâhil olmaları için davet ediyoruz.

UR-GE (Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi )Projesi; henüz ihracata yeni başlamış ya da mevcut ihracat kapasitesini geliştirmek isteyen firmaların proje süresince uluslararası pazarlardaki rekabet güçlerini artırmaya yönelik gerçekleştirecekleri faaliyetlerinin %75’inin, Ekonomi Bakanlığı tarafından desteklendiği, ihracata yönelik bir destek programıdır.

Projenin süresi 3 yıl olarak belirlenmiş, gerekli görüldüğü takdirde 2 yıl daha uzatılabileceği, tebliğde yapılan son değişiklikle belirtilmiştir.

İhtiyaç analizi doğrultusunda üye firmalar için, kümelenme anlayışıyla; hedeflere ulaşmak için tamamlamaları gereken faaliyetlerden oluşan ortak bir plan oluşturulup, proje boyunca yararlanılabilecek faaliyetler arasında, ihtiyaç analizi, eğitim ve uygulamalı danışmanlık faaliyetleri, yurt dışı pazarlama ve alım heyeti faaliyetleri yürütülmektedir.

Gönderiyi paylaşmak için:

Diğer Haberlerimize Göz Atın