AYDIN
SANAYİ ODASI

Aydın Sanayi Odası Meclis Üyeleri Tobb Meclis Üyeleri Bilgilendirme Seminerine Katıldı

Odamız Meclis Üyeleri 8-9 Haziran 2024 tarihinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Genel Merkezi’nde düzenlenen Oda-Borsa Meclis Üyeleri Bilgilendirme Seminerine katıldılar.

Seminere; Meclis Başkanımız Hakkı Gözlüklü, Yönetim Kurulu Başkanımız Gökhan Maraş, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılarımız Ufuk Dursun, Mehmet Tuncer, Yönetim Kurulu Üyeleri Merve Alpargun Altıntaş, Betül Pirinç Yıldız, Oral Erbay, Halil Canatan, Meclis Üyeleri Sermin Kırıcı, Dicle Gümdeş, Tijen Akoğlu, Sinan Yılmaz, Nazmi Aksoy, Aydın Çondur, Oktay Çetiner, Mürsel Demirci, Nilay Turan ve Efe Dereli ile Genel Sekreterimiz Kerem Öden katıldılar.

Seminerde; TOBB’un kurumsal yapısı ve faaliyetleri, karar alma sürecinde TOBB’nin rolü, protokol kuralları, Türkiye Ekonomisindeki gelişmeler, yeşil dönüşüm, küresel gelişmeler ve Türkiye, ekonomide görünüm insan 2.0 ,TOBB ETÜ ve Üniversitenin Teknoloji Merkezi programları, Tepav , iş hayatında iletişim, TTM ,TMO – TOBBLİDAŞ / TÜRİB / MERKEZ ÜPAK , KGF , TOBB UYUM TOBB Tahkim, MEYBEM konularında bilgilendirme yapıldı.

TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nun seminerde yaptığı konuşmada, meclis üyeleri için düzenlenen eğitimlerin amacına işaret ederek, “Sizler şehrinizin, sektörünüzün seçilmiş temsilcilerisiniz, kanaat önderisiniz. Hiçbirinizi ben atamadım. Türkiye’nin en demokratik kurumundasınız. Kültürümüzde hiç bilenle, bilmeyen bir olur mu diye güzel bir söz var. Sizler kanaat önderi olarak bilme durumunda olan kişilersiniz. Önce kendi kurumunuzu yetki ve görevlerini, icraatlarını iyi öğrenmeniz gerekiyor” dedi.

Meclis üyelerine, oda üyelerinin ve sektörlerinin hak ve hukukunu koruma görevi verildiğini, bunun da ancak üyelerin sıkıntılarını yakından takip edip, icra makamları ile bunların çözümü noktasında lobi yapmakla mümkün olacağını anlatan Hisarcıklıoğlu, “Aynı görüşte olmanız da şart değil ama şehrinizin yöneticileriyle, belediye başkanı, vali, kaymakam kim varsa iyi geçinmeniz iyi diyalog kurmanız gerekiyor” diye konuştu.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu meclis üyelerine hitabında, birlik ve beraberliğin önemi üzerinde dururken, “Birbirinizi ötekileştirmeyin. Farklı düşünenleri anlayın. Allah hepimizi ayrı ayrı yaratmış. Hepimiz farklı düşüneceğiz. Sonra ortak fikirlerde bir araya geleceğiz. Birbirinizi severseniz mutlu olursunuz” ifadesi ile konuşmasını tamamladı.

Gönderiyi paylaşmak için:

Diğer Haberlerimize Göz Atın